Szkolenia

W ramach mojej codziennej pracy uczę zespoły programistyczne jak lepiej osiągać swoje cele, organizując różnego rodzaju warsztaty i szkolenia. Jeśli chciałbyś bym pojawił się w Twoim zespole to skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy lub złap mnie na Twitterze 🙂

Event Storming

Poszukujesz lekkiej metody do pracy wspólnej nad wymaganiami? Chciałbyś zburzyć mury dzielące działy programistyczne od reszty świata? Pragniesz, aby twoje projekty były bardziej przewidywalne, a klienci zawsze zadowoleni? Już nie musisz szukać dalej!

Event Storming to lekka metoda do zespołowego odkrywania i modelowania procesów biznesowych. Można ją wykorzystać w celu lepszego Product Discovery nowego projektu, analizy możliwych zmian już istniejącego systemu czy wdrożenia nowej osoby do systemu. Warsztat można również wykorzystać do analizy pracy twojej organizacji, poprawy działania procesu czy wyszukiwania problemów w istniejącym otoczeniu pracy.

Zobacz jak wykorzystać tę technikę w swojej codziennej pracy! Więcej o szkoleniu.

Scrum in your project

Wszyscy są teraz Agile i tworzą swoje projekty w Scrumie. Jednak w rzeczywistości większość projektów narzeka na te same problemy: brak dobrze opisanych wymagań, przeciągające się spotkania, jakość oprogramowania nie jest taka jak powinna itd. Pracując przy zespołach programistycznych byłem świadkiem wielu powtarzających się błędów, zarówno ze strony osób technicznych, jak i biznesowych czy managerskich. Jednak jest na to rada.

Wyjście od perspektywy osoby technicznej, zamiast od typowego Scrum Mastera, pozwoliło mi lepiej wdrażać metodologie Agile do zespołów. Pracując jako Team Leader i Technical Development Manager, byłem w stanie wykorzystać moje doświadczenie techniczne i miękkie szkoląc zespoły z bardziej efektywnej pracy zwinnej. Efektem była poprawa jakości pracy w zespole, lepsze zrozumienie poszczególnych ról i większa widoczność / przewidywalność samego zespołu. Teraz chciałbym się tą wiedzą podzielić dalej.

Sprawdź jak pracować efektywniej każdego dnia! Więcej o szkoleniu.

Team Leadership

Mówi się że dobry lider zespołu jest w stanie zwielokrotnić rezultaty pracy zespołu przez samą pracę w nim. A zły jest jednym z powodów przez który pracownicy będą odchodzić z pracy. Praca lidera jest kluczowa by przekształcić zbiór losowych osob w dobrze pracującą drużynę realizującą przedstawione przed nimi cele.

Chciałbym się podzielić z Tobą dobrymi praktykami pracy liderskiej – na czym się skupić, co brać pod uwagę, jak radzić sobie z przeciwnościami losu. Pokażę jak sprostać trudnym osobom w zespole i po za nim. Przekażę solidną wiedzę w jaki sposób organizować pracę zespołu, aby wspólnie osiągać jak największe postępy.

Dowiedz się jak być świetnym Team Leaderem! Więcej o szkoleniu.

CQRS

Command Query Responsibility Segregation czyli w skrócie CQRS. Wzorzec opisany przez Grega Younga w 2009 roku stał się aktualnie podstawą przy tworzeniu systemów informatycznych. Sam wzorzec jest dość prosty do wdrożenia przy starcie projektu. W przypadku systemów legacy spora ilość osób myśli, że już nie da się nic zrobić i trzeba rozwijać system w dotychczasowy sposób.

Chciałbym przekazać Ci w jaki sposób wdrożyć wzorzec CQRS krok po kroku, tak by nie burzyć już istniejących rozwiązań. Pokazać jakie podstawy leżą za tym wzorcem, a także jakie możliwości on daje. Przedstawię zestaw bulding blocków możliwych do zastosowania w każdym etapie tworzenia systemu. Pozwoli to na wykorzystywanie zalet CQRS w tych miejscach, które tego wymagają, bez konieczności reorganizacji całej aplikacji.

Wykorzystaj CQRS już dziś! Więcej o szkoleniu.

DDD i Mikroserwisy

Mikroserwisy jeszcze kilka lat temu miały zostać lekiem na całe zło związane z skomplikowanym i niezrozumiałym monolitem. Jednak dziś już wiemy, że było to oszustwo – mikroserwisy, wdrażane niepoprawnie, jedynie mnożą problemy zamiast je upraszczać. Kończymy z jeszcze trudniejszym systemem niż mieliśmy, dostarczając jeszcze mniejszą wartość biznesową klientom.

Mikroserwisy powinny dostarczać konkretne możliwości biznesowe, a jak to robić dobrze, uczy nas Domain Driven Design. Moim szkoleniem chciałbym przekazać Ci w jaki sposób wykorzystać wiedzę związaną z DDD by bardziej umiejętnie wydzielać swoje usługi. Pokazać jak wzorce strategiczne pozwolą na stworzenie systemu, który działa autonomicznie, z jasno określonymi przypadkami użycia i właścicielstwem danych.

Naucz się tworzyć wydajne mikroserwisy! Więcej o szkoleniu.