Szkolenia miękkie

Jeśli chciałbyś coś skrojonego specjalnie do swoich potrzeb daj mi znać! Z chęcią przygotuję coś specjalnie dla Ciebie. Skontaktuj się ze mną

Event Storming - BIG PICTURE

Poszukujesz lekkiej metody do pracy wspólnej nad wymaganiami? Chciałbyś zburzyć mury dzielące działy programistyczne od reszty świata? Pragniesz, aby twoje projekty były bardziej przewidywalne, a klienci zawsze zadowoleni? Już nie musisz szukać dalej!

Event Storming to lekka metoda do zespołowego odkrywania i modelowania procesów biznesowych. Można ją wykorzystać w celu lepszego Product Discovery nowego projektu, analizy możliwych zmian już istniejącego systemu czy wdrożenia nowej osoby do systemu. Warsztat można również wykorzystać do analizy pracy twojej organizacji, poprawy działania procesu czy wyszukiwania problemów w istniejącym otoczeniu pracy.

Zobacz jak efektywnie rozwiązać twój problem! Więcej o szkoleniu.

Event Storming - Train the trainer

Szkolenie dla członków zespołu z techniki Event Stormingu, aby byli w stanie przeprowadzać takie warsztaty na kanwie własnych projektów. Warsztat ten jest przeprowadzany dla:

  • Nowych zespołów chcących wejść w świat Event Stormingu
  • Analityków biznesowych chcących poznać nowe narzędzie ułatwiające poznawanie domeny klienta
  • Project managerów szukających techniki zbliżającej świat techniczny ze światem biznesowym

Naucz się wykorzystywać Event Storming już dziś! Więcej o szkoleniu.

Wprowadzenie do Agile

Część organizacji dokonuje transformacji w stronę zwinności dla samej transformacji - by później móc się pochwalić że jest Agile’owa. W rzeczywistości bycie zwinnym to droga którą się podążą, a nie cel sam w sobie. Każdy kolejny krok sprawia, że jesteśmy w stanie szybciej reagować na potrzeby rynku i walidować nasze pomysły. Współpracując z różnymi firmami byłem w stanie wspólnie ich na tą ścieżkę wprowadzić.

Pozwól, że przedstawię Ci jakie są główne zasady pracy zwinnej, zarówno od strony procesów i strategii, ale przede wszystkim od strony kultury organizacyjnej. Pokażę w jaki sposób architektura organizacyjna wspomaga lub niszczy pracę swoich zespołów oraz jak z tym wiążą się konkretne cele i metryki. Zaprezentuję główne problemy w związku z transformacjami zwinnymi i możliwe sposoby ich rozwiązywania. A co najważniejsze -uświadomię, ze największą szansą, ale i ograniczeniem są indywidualne cechy i umiejętności każdego z pracowników.

Rozpocznij swoją transformację zwinną! Więcej o szkoleniu.

Scrum

Wszyscy są teraz Agile i tworzą swoje projekty w Scrumie. Jednak w rzeczywistości większość projektów narzeka na te same problemy: brak dobrze opisanych wymagań, przeciągające się spotkania, jakość oprogramowania nie jest taka jak powinna itd. Pracując przy zespołach programistycznych byłem świadkiem wielu powtarzających się błędów, zarówno ze strony osób technicznych, jak i biznesowych czy managerskich. Jednak jest na to rada.

Wyjście od perspektywy osoby technicznej, zamiast od typowego Scrum Mastera, pozwoliło mi lepiej wdrażać metodologie Agile do zespołów. Pracując jako Team Leader i Technical Development Manager, byłem w stanie wykorzystać moje doświadczenie techniczne i miękkie szkoląc zespoły z bardziej efektywnej pracy zwinnej. Efektem była poprawa jakości pracy w zespole, lepsze zrozumienie poszczególnych ról i większa widoczność / przewidywalność samego zespołu. Teraz chciałbym się tą wiedzą podzielić dalej.

Sprawdź jak pracować efektywniej każdego dnia! Więcej o szkoleniu.

Team Leader

Mówi się że dobry lider zespołu jest w stanie zwielokrotnić rezultaty pracy zespołu przez samą pracę w nim. A zły jest jednym z powodów przez który pracownicy będą odchodzić z pracy. Praca lidera jest kluczowa by przekształcić zbiór losowych osob w dobrze pracującą drużynę realizującą przedstawione przed nimi cele.

Chciałbym się podzielić z Tobą dobrymi praktykami pracy liderskiej – na czym się skupić, co brać pod uwagę, jak radzić sobie z przeciwnościami losu. Pokażę jak sprostać trudnym osobom w zespole i po za nim. Przekażę solidną wiedzę w jaki sposób organizować pracę zespołu, aby wspólnie osiągać jak największe postępy.

Dowiedz się jak być świetnym Team Leaderem! Więcej o szkoleniu.