Szkolenia techniczne

Jeśli chciałbyś coś skrojonego specjalnie do swoich potrzeb daj mi znać! Z chęcią przygotuję coś specjalnie dla Ciebie. Skontaktuj się ze mną

Event Storming - PROJEKTOWANIE OPROGRAMOWANIA

Czyli tzw. Event Storming Design Level. Wykorzystywany w celu optymalnego zaprojektowania systemu informatycznego, który planujemy zaimplementować. Pozwala na stworzenie rozwiązania, które jest dobrze zmodularyzowane, łatwe do rozwijania i odporne na przypadki brzegowe. Dodatkowo określimy testy akceptacyjne, które następnie posłużą nam jako „dokumentacja” naszego projektu.

Przeważnie ten warsztat wykonywany jest po Event Stroming Big Picture – chcemy mieć dobrze zanalizowane nasze rozwiązanie by nie tracić czasu na analizę nieprawidłowych założeń.

Zobacz jak wykorzystać tę technikę w swojej codziennej pracy! Więcej o szkoleniu.

Wzorce architektoniczne

Cytując Wikipedię “wzorzec architektoniczny (ang. architectural pattern) – uznany i sprawdzony sposób rozwiązania danego problemu z zakresu architektury oprogramowania.” Wiedza na temat wzorców pozwala przyśpieszyć wdrażanie nowych funkcjonalności, uspójnić tworzone oprogramowanie czy zmniejszych ilość powstających błędów.

Jednak nie są to tzw. silver bullety. Każdy z wzorców niesie za sobą konkretny koszt, który musimy ponieść by go wdrożyć. Dodatkowo pewne zmiany nie są możliwe, kiedy wykorzystujemy specyficzną architekturę. Czy wdrażać dany wzorzec? Jak to mawiają konsultanci - to zależy… Więcej o szkoleniu.

DDD i Mikroserwisy

Mikroserwisy jeszcze kilka lat temu miały zostać lekiem na całe zło związane z skomplikowanym i niezrozumiałym monolitem. Jednak dziś już wiemy, że było to oszustwo – mikroserwisy, wdrażane niepoprawnie, jedynie mnożą problemy zamiast je upraszczać. Kończymy z jeszcze trudniejszym systemem niż mieliśmy, dostarczając jeszcze mniejszą wartość biznesową klientom.

Mikroserwisy powinny dostarczać konkretne możliwości biznesowe, a jak to robić dobrze, uczy nas Domain Driven Design. Moim szkoleniem chciałbym przekazać Ci w jaki sposób wykorzystać wiedzę związaną z DDD by bardziej umiejętnie wydzielać swoje usługi. Pokazać jak wzorce strategiczne pozwolą na stworzenie systemu, który działa autonomicznie, z jasno określonymi przypadkami użycia i właścicielstwem danych.

Naucz się tworzyć wydajne mikroserwisy! Więcej o szkoleniu.

Loosely-coupled architecture

Rozwijasz swój system już przez dłuższy czas i widzisz, że wszystko jest ze sobą niesamowicie splątane. Komponenty wołają siebie w sposób calkowicie losowy. Każda zmiana wymaga synchronizacji bardzo wielu osób. W takim środowisku trudno o wysoką wydajność i bezproblemowość przy wprowadzaniu nowych funkcjonalności.

Architektura “Loosely-Coupled” czyli luźno ze sobą związana została opisana w badaniach z książki Accelerate jako główny z czynników mających wpływ na wydajność zespołów programistycznych. W roku 2017 miała największy udzał w umożliwieniu zespołom osiągnięcia tzw Continous Delivery.

Sprawdź jak tworzyć architekturę, która oprze się próbie czasu! Więcej o szkoleniu.

CQRS

Command Query Responsibility Segregation czyli w skrócie CQRS. Wzorzec opisany przez Grega Younga w 2009 roku stał się aktualnie podstawą przy tworzeniu systemów informatycznych. Sam wzorzec jest dość prosty do wdrożenia przy starcie projektu. W przypadku systemów legacy spora ilość osób myśli, że już nie da się nic zrobić i trzeba rozwijać system w dotychczasowy sposób.

Chciałbym przekazać Ci w jaki sposób wdrożyć wzorzec CQRS krok po kroku, tak by nie burzyć już istniejących rozwiązań. Pokazać jakie podstawy leżą za tym wzorcem, a także jakie możliwości on daje. Przedstawię zestaw bulding blocków możliwych do zastosowania w każdym etapie tworzenia systemu. Pozwoli to na wykorzystywanie zalet CQRS w tych miejscach, które tego wymagają, bez konieczności reorganizacji całej aplikacji.

Wykorzystaj CQRS już dziś! Więcej o szkoleniu.