image from UI Bootstrap vs Foundation for Apps - 1:0

UI Bootstrap vs Foundation for Apps - 1:0

W naszym nowym projekcie postanowiliśmy sprawdzić framework Foundation for Apps aby dowiedzieć się jak się sprawdza w porównaniu do UI Bootstrap w przypadku aplikacji Angularowej. I okazało się że FfA poległ już na bardzo trywialnym przypadku.

Pojawiła się potrzeba dodania tabów, w którym w każdym z nich pojawią się pola do wpisywania danych. Liczba tabów jest dynamiczna, zależna od odpowiedzi serwera. Wpisywane dane są zebrane w jednym kontrolerze i wysyłane do serwera po wypełnieniu wszystkich pól.

Niestety okazało się że FfA tworząc taby nie pozwala na dostęp do pól modelu na którym operuje. Jest to widoczne na załączonym Plunkerze. Identyczny kod w pełni działa na UIB - edytując pole w tabie zmieniamy docelową wartość i ta zmiana jest widoczna w scopie, co widać tutaj.

Ten problem został zauważony przez użytkowników FfA: 1, 2, 3 już dość dawno temu, ale jedynym rozwiązaniem podanym przez twórców jest używanie zmiennej $parent, co wg mnie jest bardziej ucieczką od problemu niż realnym rozwiązaniem, szczególnie w zagnieżdżonych widokach. Co boli jeszcze bardziej, to brak informacji na stronie dokumentacji FfA odnośnie trudności jakie spotkają programistów korzystających z tabów. U mnie w zespole spowodowało to stratę kilku godzin dwóch programistów walczących z tym rozwiązaniem.

Także uważajcie na przyszłość!

comments powered by Disqus